Záhony ve Štěpnicích jsou hotové, už jen rozkvést

IMG_20180523_062552.jpg Keřové výsadby před nákupním centrem Albert na sídlišti Štěpnice už nevyhovovaly požadavkům na úpravu veřejného prostoru. Nacházely se v nich přestárlé a nevzhledné keřové porosty. Z tohoto důvodu objednal odbor správy majetku města regeneraci této zeleně.

V záhonech jsme ponechali pouze perspektivní dřeviny, ostatní byly nahrazeny trvalkami, volné plochy všech tří záhonů pak byly sjednoceny použitím drceného kameniva.

Úprava záhonů je jen zlomkem toho, co čeká v budoucnosti celou lokalitu v okolí nákupního střediska ve Štěpnicích. Ta by měla v nejbližších letech projít komplexní obnovou.

Na fotografiích můžete vidět, jak vypadaly záhony ještě začátkem roku a jak prokoukly po úpravě: