Za nezištnou pomoc druhým dostali zlaté kříže

DSC00749.JPG Zlatými kříži III. třídy za 80 odběrů byli v úterý 1. října na uherskohradišťské radnici oceněni bezpříspěvkoví dárci krve.

Slavnostní akt zahájil svým proslovem místostarosta města Uherské Hradiště Jaroslav Zatloukal.

„Z 55 oceněných jsme pogratulovali 39 přítomným. Ještě jednou vyjadřuji všem obrovský obdiv a úctu, protože jejich dárcovství pomáhá zachraňovat zdraví a životy a to je nedocenitelné,“ poznamenal místostarosta.

Uherskohradišťsko bylo vždy známé svým kladným přístupem k dárcovství krve a má velmi početnou základnu dárců.

Slavnostním chvílím byli přítomni zástupci Českého červeného kříže v čele s předsedkyní oblastního spolku Jitkou Štěpánovou, již tradičně dárcům gratulovali také zástupci Uherskohradišťské nemocnice: primářka hematologicko-transfúzního oddělení Marta Černá a její zástupce René Kamrla.