Rekonstrukce kašny v Bastionu je v plném proudu

IMG_20190807_062950.jpg Každý, kdo ještě nedávno prošel parkem Bastion, si určitě povšiml špatného stavu místní kašny. Práce na její obnově začaly v první polovině letních prázdnin. Kašna dozná značných technologických novinek, ale i estetických.

Dno kašny se středovým prvkem nebude tak hluboké jako to původní a místo jednoho středového kamene budou kašnu v budoucnu zkrášlovat dva rozštíplé, kdy jejich tvar bude vzdáleně imitovat hřbetní ploutev ryby.

Nové rozvody a technologie budou splňovat nejnovější kritéria v oblasti kvality a cirkulace vody. Vyzdvižené dno kašny by mělo eliminovat rizika pádu dítěte do hluboké vany kašny. Lem vany kašny bude zdobit kamenné obložení dle požadavku hlavního architekta města. Předpokládaný termín dokončení prací je konec září. Prvního spuštění vody se ale občané dočkají až na jaře roku 2020.

Posledním výrazným zásahem do městských vodních prvků bylo odstranění 3 pylonů (stupňů vítězů) na kašně před Sportovní halou dne 1. července 2019.  U betonových prvků hrozilo jejich zřícení z důvodu havarijního stavu.

úvodní foto: město Uherské Hradiště

foto demolice: Tufír spol. sr.o.