Prvního letošního občánka města slavnostně přivítal starosta

1 (2).JPG První dítě tohoto roku s trvalým pobytem v Uherském Hradišti už je občánkem města. Spolu se svými rodiči byl chlapeček jménem Vojtěch Šafařík slavnostně přivítán v obřadní síni radnice v pondělí 25. března.

Malého Vojtíška, který se narodil mamince Ivaně a tatínkovi Ondřejovi ve středu 3. ledna, přivítal mezi občany města starosta města Stanislav Blaha.

„Tento okamžik je důležitý pro nás všechny, protože je znamením nového života a nové naděje. Od teď je malý Vojtíšek součástí naší komunity, naše město je jeho domovské místo a my jsme šťastní, že jej máme mezi sebou,“ řekl starosta ve svém proslovu.

IMG_9608.JPG

Prvního občánka města a jeho rodiče nečekalo pouze slavnostní přivítání v obřadní síni na radnici, ale také dar od města, a to 15 tisíc korun.

Všechny ostatní narozené děti s trvalým bydlištěm v Uherském Hradišti dostávají finanční dar ve výši 5 tisíc korun. Rodiče, kteří mají zájem o poskytnutí finančního daru pro narozené dítě, případně o vítání občánků, musejí do 12 měsíců od narození dítěte doručit žádost, kterou lze získat na městském úřadu, nebo na webu města.

V loňském roce přišlo v Uherskohradišťské nemocnici na svět celkem 172 občánků města, tedy dětí s trvalým pobytem v Uherském Hradišti, mimo místní porodnici se pak narodilo dalších 32 nových občánků.