Přijměte výzvu Do práce na kole!

do práce na kole na šířku.png Jezděte celý měsíc květen nejen z práce a do práce na vlastní pohon a udělejte něco pro sebe i své město.

Účastníci výzvy sestavují týmy o 2 až 5 lidech s přáteli, nebo se přihlašují jako jednotlivci a během května se po městě nebo mezi městy pohybují udržitelně, bez emisí. Pokud se zapojíte spolu s kolegy, mohou zaměstnavatelé soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel roku. Každý účastník registrovaný do Květnové výzvy získá buď tričko z biobavlny, ponožky, nebo nákrčník. Autory letošního designu jsou grafičtí designéři Petr Kněžek a Šárka Blažková, kteří se inspirovali především estetikou dopravního značení.

Na základě prokázání se některým ze získaných předmětů k registraci mohou účastníci navštěvovat velmi oblíbené doprovodné Akce na triko, v rámci kterých dostanou cyklosnídaně či cyklosvačiny a připraveno je pro ně samozřejmě závěrečné setkání s losováním zajímavých cen od partnerů výzvy.

To je i v letošním roce naplánováno na červen do oblíbeného Cafe Colejní, kde si v průběhu května budete moc dát také zdarma kávu „na triko“.

První vlna registrací za nejvýhodnější startovné do letošní Květnové výzvy se otevřela již v únoru. Čím dříve se do výzvy registrujete, tím nižší startovné platíte.

Spolu s registrací do Květnové výzvy Do práce na kole je otevřena i výzva Do školy na kole, která je otevřena studentům od 16 let, mladším pak se souhlasem rodičů. Zapojit se mohou základní, střední i vysoké školy. Účastníkem výzvy se může stát kdokoliv, kdo má chuť ukázat, že se dokáže po dobu května dopravovat do školy udržitelně.

Získá letos Uherské Hradiště titul Cykloměsto? O tom, má možnost spolurozhodnout každý, kdo se přidá! Více informací a odkaz na registraci najdete na webu www.dopracenakole.cz.

do práce na kole na výšku.png