Potravinová pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny

potravinová banka.JPG Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem Uherské Hradiště a Potravinovou bankou ve Zlínském kraji organizuje sbírku potravin a drogerie pro občany Ukrajiny.

Sběrné místo

Informační centrum v Jezuitské koleji, Masarykovo náměstí 21, Uherské Hradiště

Co se vybírá?

Trvanlivé potraviny

Konzervy (zeleninové, masové, rybí, hotová jídla aj.), těstoviny, rýže, luštěniny, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, cukr, sirup, dětská výživa, cukrovinky, čaj, med, káva, dětské kaše, dětská výživa, piškoty, cereálie, vody, aj.

Přijímají se pouze věci v originálních obalech před datem expirace (nikoliv třeba zavařeniny apod.).

Drogerie

Šampony, sprchové gely, mýdla, kartáčky, pasty, vlhčené ubrousky, dámské hygienické potřeby, pleny, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí, toaletní papíry, papírové kapesníčky, houbičky na nádobí, atd.

V případě dotazů ohledně potravinové sbírky můžete kontaktovat tel. číslo 739488411 a to v čase po-pá 8.00-18.00 h a v so-ne v čase 9.00-17.00 h.

Materiální sbírka v jezuitské koleji bude probíhat do neděle 20. března 2022.

Následně je možno nosit materiální pomoc do nádvoří Staré radnice v Prostřední ulici, kde Charita Uherské Hradiště vybudovala humanitární sklad pro uprchlíky z Ukrajiny, který je otevřen každý pracovní den od 14:00-18:00 hodin.

Potravinová pomoc.jpg