Páteřní chodník skrze Smetanovy sady se dočká rekonstrukce

IMG_20201215_111142.jpg Chodník, který vede od Kina Mír k ulici U Stadionu a protíná celý park Smetanovy sady, chce město v první polovině roku 2021 opravit. Akce si vyžádá náklady skoro 6 milionu korun.

Město zrekonstruuje nejen celý páteřní chodník začínající za budovou kina Mír, který dále vede kolem Slováckého muzea a Slovácké búdy na ulici U Stadionu, ale rovněž zpevněný povrch oválu u altánu a zpevněné plochy u Slováckého muzea a u Slovácké búdy. Součástí akce budou také práce na veřejném osvětlení, při kterých budou osazena 3 nová svítidla.

Některé komunikace v parku byly opraveny před pěti lety v rámci větší investiční akce, nyní v tom chceme pokračovat, protože stav páteřní komunikace od Kina Mír po ulici U Stadionu, ani přilehlých zpevněných ploch není uspokojivý. Povrch budeme řešit kombinací nepravidelných betonových kostek a v některých částech žulových kostek,“ informoval místostarosta Jaroslav Zatloukal.

Jednotlivé etapy prací by měly trvat od konce měsíce ledna až do druhé poloviny měsíce černa 2021.

IMG_20201215_111048.jpg