Parkování a úprava prostor u hřbitova v Mařaticích

IMG_2144.jpg Záměrem investiční akce Parkování u hřbitova v Mařaticích je vybudování zázemí pro parkování a autobusovou dopravu u městského hřbitova v Mařaticích. Celá akce probíhá ve dvou samostatných etapách. V první etapě, provedené letos, byla zmodernizována část za hřbitovem.

V rámci této části vzniklo nové parkoviště pro 14 osobních automobilů a nová točna pro autobusy, autobusová zastávka a prostor pro odstávku autobusů. Dále byl prodloužen chodník pro pěší od konce hřbitovní zdi směrem ke stávajícímu  bočnímu vstupu u smuteční síně. Součástí bylo rovněž vybudování veřejného osvětlení, prodloužení kanalizace, nová chránička metropolitní sítě, provedeny byly také sadové úpravy a instalace mobiliáře. První etapa byla zahájena v červenci 2017.  Realizační náklady činily 8milionů korun.

Ve druhé etapě bude upraven prostor před hřbitovem. V rámci této části bude řešeno nové parkoviště pro 40 osobních automobilů, zastávka autobusů s průchodem do ulice Václava Kulíška, malý parčík.

Realizace druhé etapy je plánována po vyřízení legislativních povolení a dokončení projektové dokumentace na rok 2018. Náklady na II. etapu se předpokládají ve výši 13,5mil kč.

Po ukončení obou etap bude celkový počet 54 parkovacích míst pro automobily a 2 odstavná místa pro autobusy.

foto: Dušan Pavíček