Nudný asfaltový plácek na Východě oživí „sportovní aréna“

arena.jpg Tenis, florbal, volejbal, badminton, ale i malá kopaná a další sporty se budou dát provozovat na zbrusu novém sportovišti, které na podzim vyroste na asfaltovém hřišti na sídlišti Východ. Nový multifunkční prostor obehnaný mantinely přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.

Určitě většina z nás vnímá, že velmi často pohybové aktivity dětí, mládeže, ale i dospělých čím dál víc nahrazuje moderní technika a je jasné, že absence pohybu přináší současné populaci řadu negativ.

Také město Uherské Hradiště vnímá vážnost této situace. Možnost každodenního aktivního trávení volného času na veřejných plochách se snažíme lidem více přiblížit formou dětských hřišť a sportovních  „plácků“, kde jsou postupně modernizovány a doplňovány jednotlivé herní prvky.

„Rádi bychom vytvořili více volně dostupných moderních sportovních ploch pro mládež i dospělé, na kterých se mohou vyžít při různých míčových hrách. Ano, ve městě je několik plácků, zpravidla zpevněných asfaltem, které byly určeny právě pro míčové hry, ale tyto plácky jsou mnohdy již na hraně své životnosti a schází jim potřebné vybavení,“ popsal stav starosta města Stanislav Blaha.

Proto město Uherské Hradiště připravuje instalaci nového prvku také na mařatickém sídlišti Východ. Na původním asfaltovém hřišti vyroste moderní „sportovní aréna“ v atraktivním designu, o rozměru cca 12 x 24 metrů, s litým, dvouvrstvým gumovým povrchem.

Hřiště bude mít branky pro malou kopanou, basketbalové koše i sloupky pro různé výškové umístění sítě (tenis, nohejbal, volejbal, badminton). Povrch bude vhodný například i pro florbalisty, kteří jistě ocení ochranné mantinely kolem hřiště.  Přes to, že jsme teprve na začátku realizace tohoto 2 milionového projektu, věříme, že nové veřejné sportoviště, které nahradí stávající asfaltovou plochu, využijí občané našeho města za příznivého počasí již koncem listopadu.

První vlaštovky v podobě víceúčelových sportovních ploch pro různé míčové hry vznikly například ve Štěpnicích, na ul. Šafaříkova nebo 28. října. Některá dětská i sportovní hřiště už prošla celkovou rekonstrukcí (např. v Sadech, ve Štěpnicích, Na Splávku) a další projekty v této oblasti připravujeme, nový, centrální herní prvek chystáme například také na dětské hřiště v Rybárnách.

-JP-

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku

Ing. Lenka Němečková, DiS.

E: Lenka.Nemeckova@mesto-uh_cz