Na dětské hřiště ve Véskách přibydou nové prvky

IMG_8566.JPG Uherské Hradiště pokračuje v opravách a modernizaci dětských hřišť. Nyní je na řadě komplexní obnova dětského hřiště v části města Vésky, v ulici Padělky, na které město nechá umístit nové herní prvky. Revitalizace hřiště, která se uskuteční v červenci, přijde město na více než 800 tisíc korun.

Na dětské hřiště jsou navrženy herní prvky z bezúdržbových a odolných materiálů - konstrukční oceli a vysoce odolného polyetylenu HDPE.  Hřiště je navrženo k uspokojení potřeb různých věkových skupin dětí.

„Pro ty úplně nejmenší děti jsou určeny pískoviště s plachtou, vahadlová houpačka a pérovací houpadlo. Pro děti od 3 do 6 let je určena herní sestava s klouzačkami a lanovými prvky a děti od 6 do 12 let zde budou mít navrženou dvojhrazdu a multifunkční šplhací sestavu,“ vypočítal místostarosta města Čestmír Bouda.  Na hřišti bude dále také trojhoupačka s hnízdem a kolotoč. Dopadová plocha herních prvků bude z kačírku. V rámci veřejné zakázky město cílilo na společnosti, které mají s realizací hřišť tohoto typu zkušenosti.  Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka účastníka MONOTREND s.r.o. s celkovou cenou 831 742 korun.

Zkrátka ale nepřijdou ani některé další lokality ve městě. Na letošní prázdniny je v plánu revitalizace dětských hřišť v Sadech na ulici Ztracená a na sídlišti Východ u ZŠ Větrná. Na obou hřištích budou instalovány  vysoce odolné herní prvky pro starší děti a mládež. U ZŠ Větrná je navrhnuta nová dopadová plochy z lité pryže, která je vzhledem k typu vybraných sestav považována za nejbezpečnější.

Do revitalizací hřišť plánuje v letošním roce město investovat více než 3 miliony korun, nezapomíná ale ani na běžnou údržbu. „Na jaře jsme vyměnili písek ve všech pískovištích a provedli důkladnou revizi všech hřišť. Poškozené věci opravujeme, případně je vyměníme za nové,“  popsal místostarosta Bouda.

úvodní foto: ilustr.

Zjednodušený nákres - hřiště Vésky:

č. 3 schmetický nákres.jpg