Končící zima a přicházející jaro v Uherském Hradišti

Pohled na město - perex.JPG Milí obyvatelé Uherského Hradiště, pokud si z roku 2024 chcete odnést spoustu zážitků, tak Uherské Hradiště má tradičně co nabídnout. Každou chvíli se tu i letos budou konat různé akce a město bude žít kulturou, sportem, tancem, folklórem a různým jiným veselím tak, jak to máme všichni rádi.

Začali jsme už v lednu plesovou sezónou, která potrvá až do 8. března. Byl jsem na městském plese a řeknu vám, že už dlouho jsem z akce neodcházel s tak dobrým pocitem. Tolik setkání, úsměvů, nových seznámení. Díky všem, kdo jste byli a pomohli udělat večer nezapomenutelným.

V únoru se těším na tradiční fašanky. Každý rok žasnu, kolik pestrých, nápaditých a zábavných masek jsou u nás lidi schopní vymyslet. Pokud potřebujete v krátkých zimních dnech zvednout náladu, návštěva fašanku je ta nejlepší volba. A pokud vás zajímají tradice a folklór spojené se Slováckem v období končící zimy a přicházejícího jara, určitě si nenechte ujít akci „Od fašanku do Velikonoc“, která se uskuteční 23. března ve skanzenu Rochus.

Ve stejný den začne na Masarykově náměstí Velikonoční jarmark, který vás příjemně naladí na blížící se Velikonoce pestrým hudebním programem i úžasným uměním rukodělných výrobců oceněných regionální značkou Tradiční výrobek Slovácka.

V dubnu, konkrétně v sobotu 27., nás čeká zahájení cyklistické sezóny v Uherském Hradišti na akci „Na kole vinohrady“. Cyklistika, Hradiště a vinařství jdou prostě k sobě a já se vůbec nedivím, že tato akce každý rok přitahuje více a více lidí.

Pokračovat by se dalo ještě dlouze a nejen akcemi. V prvních měsících roku nás čeká dokončení obnovy celé řady dětských hřišť po celém městě. Jako táta 3 dětí vím jedno: dětský smích je ten nejkrásnější zvuk na světě a já si jsem jistý, že ho v ulicích Hradiště budeme při objevování novinek na hřištích slýchat hodně často. :-)

Užívejte si odcházející zimu i přicházející jaro ve společnosti těch, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Vyrazte ven, objevujte, bavte se – možností máme velkou spoustu. A já už se těším, až se na akcích potkáme osobně.

Do té doby přeju pevné zdraví a ať zažíváte co nejvíce radostí.

Váš starosta

Stanislav Blaha