Komfortnější a ekologičtější, nové autobusy MHD v Uherském Hradišti

IMG_0193.JPG Dva nové autobusy na plynový pohon uvádí do provozu od 1. června na linky MHD v Uherském Hradišti společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. Cestující se s těmito autobusy setkají zejména na linkách vedených na sídliště Východ a zpět.

Nová nízkopodlažní vozidla MAN nahradí v současné době využívané autobusy na naftový pohon. Vozidla jsou klimatizována a umožňují jednoduchý nástup imobilním cestujícím nebo cestujícím s kočárky. Autobusy jsou výrazně tišší a plní nejpřísnější předpisy pro emise.

Zprovoznění nových městských autobusů na CNG je pouze první částí projektu na obnovu vozidel v aglomeraci Uherského Hradiště.

Dopravce totiž chce v nejbližší době uvést do provozu také 2  elektrobusy. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o kratší autobusy (délka 8 metrů oproti klasickým 12 ti metrovým vozidlům), bude možno zprovoznit novou MHD linku, která bude zajišťovat spojení železniční stanice v Uherském Hradišti s ostatními částmi města. Tomu doposud bránila křižovatka Stojanova – Jiřího z Poděbrad, která stávajícím autobusům neumožňovala bezpečné odbočení směrem k nemocnici. Už brzdy tedy dojde k vyřešení dlouhodobě diskutovaného propojení vlakového nádraží se systémem ostatních linek zajišťujících městskou dopravu.

Na zlepšování MHD město Uherské Hradiště pracuje dál. V rámci nové koncepce veřejné dopravy se chystají úpravy jízdních řádů včetně doplnění večerních linek do místních částí, nové zastávky či lépe navazující spoje.