Dopravní automobil pro jarošovské hasiče

IMG_4542.JPG Rada města Uherské Hradiště dala zelenou nákupu nového auta pro dobrovolné hasiče z městské části Jarošov. Hasiči dostanou speciálně upravený Renault Trafic, který bude sloužit zejména k dopravě jednotky na místo případného zásahu.

Vzhledem ke stáří, vysokému počtu najetých kilometrů a neuspokojivému technickému stavu stávajícího vozidla Jednotky sboru dobrovolných hasičů Jarošov již byl tento automobil pro jednotku spíše přítěží. „Časté závady mají za následek stále vyšší náklady na jejich odstraňování, tím je i provoz auta zcela neefektivní a snižuje akceschopnost jednotky,“ komentoval záležitost starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Upravený automobil Renault pro jarošovské hasiče má 9 míst k sezení, je na něm namontováno výstražné světelné zařízení schváleného typu a výstražné zvukové zařízení s funkcí megafonu. Obsahuje také základní hasičskou výbavu a barevné provedení podle vyhlášky o technických podmínkách požární techniky, tažné zařízení a střešní nosič pro uložení dalšího materiálu, vybavený nášlapnou deskou a žebříkem. Cena vozu přesahuje 700 tisíc korun.

Město Uherské Hradiště aktuálně zřizuje 5 jednotek dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky).  Běžný rozpočet pro všech 5 jednotek zřizovaných městem je na letošní rok téměř 900 tisíc korun, kapitálové výdaje jsou ve výši téměř 400 tisíc.