Autobusová zastávka Kollárova - uvedení informací na pravou míru

Zastávka Kollárova.jpg Město Uherské Hradiště reaguje na zavádějící a nesprávné informace ohledně nové zastávky v ulici Kollárova, které se objevily na sociálních sítích. V nich se například uvádí, že zastávka byla vybudována nákladem 800 tisíc korun, je zde zpochybněna bezpečnost nástupního ostrůvku apod.

1. Provizorní zastávka na ulici Kollárova byla zavedena zejména kvůli zprovoznění nové linky 300.
  2. Toto řešení nevyžaduje povolení podle stavebního zákona, ale stanovení místní úpravy provozu. Dopravní značení tedy povolil dopravní úřad po kladném stanovisku Policie ČR.
  3. Zastávka je dokončena a zprovozněna, je provedena dle projektové dokumentace. Cena byla cca 162 tisíc korun, tedy nikoliv 800 tisíc, jak bylo nesprávně uváděno na sociálních sítích.
  4. Smlouva o dílo „Zastávka MHD Kollárova“,  na kterou odkazuje jeden z příspěvků na sociální síti Facebook, je z roku 2018. Smlouva se týká zcela jiného typu zastávky, která se nachází poblíž vlakového nádraží.

Ve městě aktuálně vzniká více provizorních zastávek, které budou postupně dokončovány v návaznosti na spuštění nové koncepce MHD. Zastávky se začaly budovat na konci roku 2023, aby byly přichystány pro nového dopravce. Projektová dokumentace všech nově vznikajících autobusových zastávek v Uherském Hradišti prošla řádným schvalovacím procesem včetně kladného vyjádření příslušného orgánu Policie ČR.

Dočasné zastávky budou kultivovány a přestavěny do definitivní podoby v rámci koncepčních projektů revitalizace nebo regenerace veřejných prostranství, nebo komplexních dopravních opatření. Pokud se v budoucnu ukáže jakákoliv zastávka nevytížená, lze ji jednoduše demontovat a přesunout jinam, případně trasovat linku jiným způsobem.